Dobra AURA na czytanie w Altanie

30.08.2017 Michasiowe rymowanki – spotkanie z Beatą Rybak. Na ostatnim w tym sezonie spotkaniu w altanie gościliśmy Panią Beatę Rybak – autorkę wierszy dla dzieci. Dzieci mogły wysłuchać mądrych i zabawnych wierszyków Pani Beaty. Dowiedziały się jakich przyjaciół miała żyrafa i co uwielbiają wszystkie misie.

Dziękujemy AURA Centrum Olsztyna za wsparcie naszej plenerowej akcji i za wszystkie prezenty, którymi mogłyśmy obdarować najmłodszych czytelników.

23.08.2017 Stary niedźwiedź mocno śpi – pogoda niestety nie pozwoliła na zabawę w Parku Centralnym, ale dzieci i rodzice świetnie bawili się w bibliotece. Maluchy najpierw poznały historię Ancyklopka, który nie mógł znaleźć przyjaciela na placu zabaw a potem wszyscy wzięli udział w starych zabawach podwórkowych m. in. Stary niedźwiedź mocno śpi, karuzela, kółko graniaste…

16.08.2017 Zabawy z piratem Rabarbarem  – piraci opanowali Park Centralny! Mali piraci wędrowali po parku w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Przeżyli wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód ale udało się – skarb został odnaleziony.

9.o8.2017 W indiańskiej wiosce – dzieci, które pojawiły się w Parku Centralnym zamieniły się w prawdziwych Indian. W barwnych pióropuszach tropiły zwierzęta, grały na bębnach i odtańczyły taniec zwycięstwa.

2.08.2017 Tere fere kuku – tematem przewodnim zajęć były polskie rymowanki i wyliczanki. Dzieci poznawały stare zabawy i wierszyki i naprawdę bawiły się świetnie.

26.07.2017 Idzie rak nieborak – kolejne nasze spotkanie odbyło się w bibliotece Abecadło bo deszczowa pogoda nie pozwoliła na zajęcia w Parku Centralnym. Dzieci i rodzice przekonali się, że do zabawy  czasami wystarczą tylko ręce. Uczestnicy wysłuchali kilku wierszyków, w trakcie których uczyli się towarzyszących czytaniu gestów i masażyków.

19.07.2017 Ptasie radio – to wiersz Juliana Tuwima, który do czytania w altanie nadaje się znakomicie. Dzieci na spotkaniu poznały różne ptaki, próbowały je naśladować, a na zakończenie zamieniły się w dzięcioły i kukułki.

12.07.2017 Gram w zielone – wierszyki o zielonym lecie, ufoludkach  i zielonych żabkach czytaliśmy na spotkaniu w altanie. Był też konkurs na wypisanie jak największej liczby zielonych warzyw, zwierząt i owoców, a na zakończenie  nagrody od naszego przyjaciela AURA Centrum Olsztyna.

05.07.2017 Idzie ścieżką gąsienica – zabawna, rymowana opowieść o gąsienicy  zachwyciła wszystkich uczestników spotkania w altanie. Dzieci dowiedziały się jak z gąsienicy powstaje piękny motyl, bawiły się na łące naśladując owady.

28.06.2017 Zabawy z piłką – wierszyki o kolorowych piłkach D.Gellner i M. Strzałkowskiej były inspiracją do wielu zabaw z piłką. Każdy kto odwiedził nas 28.06. w altanie dowiedział się, że piłka to jedna z najwspanialszych zabawek na świecie.

21.06.2017 Bańkowice Mydlane – to tytuł wiersza W.Chotomskiej, który czytaliśmy w altanie, a później rozpoczęło się  bańkowe szaleństwo na łące.

14.07.2017 Kolorowe wierszyki – czytaliśmy na kolejnym spotkaniu w altanie, były też kolorowe zabawy z chustą i woreczkami.

31.05.2017 Niedźwiedź łowca motyli – to przepiękna opowieść o przyjaźni, którą poznały dzieci na kolejnym spotkaniu w altanie. Do opowiedzenia historii wykorzystaliśmy ilustracje z książki i teatrzyk Kamishibai.

24.05.2017 Wierszyki dla Mamy – znów nie udało nam się wyjść do altany, ale w Abecadle też było sympatycznie:), czytaliśmy wierszyki o Mamach i przygotowaliśmy dla nich prezenty.

17.05.2017 Ślimak, ślimak wystaw rogi – była piękna, słoneczna pogoda, dlatego tym razem spotkaliśmy się w Parku Centralnym. Czytaliśmy wierszyki o ślimakach Agaty Frączek i Arkadiusza Łakomiaka, szukaliśmy ślimaków na łące i rysowaliśmy ich kolorowe portrety.

10.05.2017 Ile kropek ma biedronka? – znów pogoda spłatała nam psikusa i musieliśmy zostać w Abecadle. Dzieci wysłuchały opowiadania “Płaszczyk biedronki” i poznały inne owady, które wiosną pojawiają się w parkach i na łąkach.

26.04.2017 Wiosenne zabawy – punktualnie o 12 00 pracownicy biblioteki Abecadło czekali w Parku Centralnym na najmłodszych czytelników. Mimo świecącego słońca było chłodno i pewnie zostaliście w swoich ciepłych domach. Zapraszamy na kolejne plenerowe czytanki – najbliższa 10.05.2017 i obiecujemy, że z nami nie zmarzniecie. Na wszystkich, którzy odwiedzą nas w altanie czekać będą słodkie upominki od sponsora  akcji AURA Centrum Olsztyna.

19.04.2017 Dobra AURA na czytanie w altanie – rozpoczęliśmy trzeci sezon plenerowych spotkań z książką w Parku Centralnym. W roku 2017 partnerem i sponsorem naszej akcji jest AURA Centrum Olsztyna, która od 19.04.2017 do 30.08.2017 wspierać będzie nasze cotygodniowe spotkania. Naszymi gośćmi byli aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek, którzy przeczytali bajki Maliny Prześlugi.

Zapraszamy na kolejne spotkania w altanie, w każdą środę o godz. 12 00.

Uwaga! Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.

 


Archiwum spotkań “Czytanie w Altanie” z 2016 roku.