Czytanie w Altanie – archiwum z 2016 roku

Kolejny sezon spotkań w Altanie za nami. Dziękujemy za wspólną lekturę i świetną zabawę.  Wszystkich co chcą sobie powspominać nasze plenerowe czytanki zapraszamy do galerii.

24.08. Emocje, emocje – ostatnie spotkanie w altanie poświęcone było różnym emocjom, chociaż wszyscy wybrali radość i nikt nie chciał być zły i smutny.  Dlatego bawiliśmy się z kolorową chustą i na zakończenie zrobiliśmy kolorowe balonowe kwiatki.

17.08.  Wierszykarnia – na kolejnym Czytaniu w Altanie, które odbyło się z powodu deszczu w Abecadle bawiliśmy się z wierszykami Danuty Wawiłow.

10.08. Kółko graniaste – i w wiele innych okrągłych zabaw poznały dzieci uczestniczące w spotkaniu Czytanie w Altanie. Wspólnie z rodzicami maluchy wyklejały kółeczkowe obrazki. Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszymi pracami.

03.08. Zabawy z piłką – maluchy, które przyszły na spotkanie wysłuchały kilku wierszyków o piłce a potem bawiły się kolorowymi piłeczkami .

27.07. Kot i pies – dzieci poznały historię,wyjaśniającą dlaczego pies i kot się nie lubią.Maluchy poznały zasady opieki nad domowymi zwierzątkami. Potem same zamieniały się w pieski na spacerze, kotki wdrapujące się na płot.

20.07. Ślimak, ślimak wystaw rogi – pogoda w końcu dopisała i mogliśmy spotkać się w Parku Centralnym. Bohaterem zajęć był ślimak. Dzieci wysłuchały, przy akompaniamencie instrumentów, wierszy Jana Brzechwy, Jerzego Ficowskiego, Agnieszki Frączek i Agnieszki Sobiech. Maluchy wyruszyły na poszukiwanie ukrytych ślimaków, które następnie wzięły udział w wyścigu. Zielona łąka była miejscem wesołych zabaw z rodzicami. Na zakończenie powstały gazetowe ślimaki.

13.07. Przygody zielonej żabki były inspiracją do kolejnych zabaw w altanie. Niestety znów altanę przenieśliśmy do Abecadła, a zieloną trawkę zastąpiły kocyki. Jednak humory dopisywały i wszyscy bawili się znakomicie.

06.07. Wąż spotkanie z krótkimi wierszykami o długich wężach musieliśmy z powodu deszczu przenieść do Abecadła. Bawiliśmy się z kolorowym abecadłowym wężem, a po zabawach każdy mógł zrobić zielonego węża z papieru.

29.06. Sceny z życia smoków to opowieści o sympatycznych smokach, które poznały dzieci na czytaniu w altanie. Były też smocze zabawy, tor przeszkód i kolorowanki.

22.06. Wiersze Wandy Chotomskiej czytaliśmy na kolejnym spotkaniu w altanie. Bańkowice Mydlane podobały się najbardziej małym czytelnikom, bo każdy uwielbia zabawy z bańkami mydlanymi.

15.06. Przyjaciele żyrafy Park Centralny zamienił się w afrykańską sawannę. Dzieci wysłuchały wierszyka Beaty Rybak o żyrafie, obejrzały książki o zwierzętach z Afryki.  A potem przyszła pora na wesołe zabawy na trawie: wszyscy “zamieniali się” w zwierzątka, przechodzili przez most linowy i tunel. Na zakończenie każdy wykonał papierową żyrafę.

08.06. Warmińskie kłobuki Dzieci wysłuchały bajki o warmińskim kłobuku a następnie wyruszyły na jego poszukiwania w Parku Centralnym. Między drzewami schowało się aż pięć kłobuków. Wspólnie z nimi maluchy przy dźwiękach fletu bawiły się wesoło na trawie. Na zakończenie powstały wyklejone z bibuły portrety kłobuka.

01.06. Dzień Dziecka Spotkaliśmy się w Parku Centralnym aby uczcić Dzień Dziecka – było głośne czytanie, puszczanie baniek mydlanych i robienie cukierkowych naszyjników.

25.05. – Wierszyki dla Mamy  Dzieci wysłuchały wierszyków  z okazji Dnia Mamy, potem wykonały jej portret i kolorowe wachlarzyki w kwiatki.

18.05. – Płaszczyk biedronki Tym razem czytaliśmy książkę Grażyny Nowak Płaszczyk Biedronki. Dzieci zbierały kwiaty na łące, liczyły kropki biedronki, zrobiły balonikowe owady.

11.05. – Kolory  Na kolejnym spotkaniu w altanie czytaliśmy i bawiliśmy się z książką Herve Tulleta Kolory, dzieci dowiedziały się jak wyczarować kolor zielony i pomarańczowy. Czytanie zakończyliśmy kolorowymi zabawami na zielonej łące.

04.05. – Wycieczka do parku Rozpoczęliśmy nasz plenerowy cykl Czytanie w Altanie. Na pierwszym spotkaniu czytaliśmy majowe wierszyki o wycieczce do parku, o wiosennych kwiatach i drzewach, wspólnie zrobiliśmy kolorową wyklejankę.

DSC08372czytanie-w-altanie_2016